II Niedziela Wielkanocna, 2017-04-23

Ogłoszenia

1.    Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2.    We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

3.    W środę po Mszy św. odprawianej o godz. 17.30 zapraszam na cotygodniowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

4.    W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

5.    Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

6.    Bóg zapłać za złożone w dniu dzisiejszym ofiary, które będą przeznaczone na Caritas Ordynariatu Polowego.

7.    Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Ofiary te zostaną za pośrednictwem Caritas Polska przekazane jako pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.