IV Niedziela Wielkanocna, 2017-05-07

Ogłoszenia

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

2.    W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. są odprawiane o godz. 17 i 17.30.

3.    W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. odprawianej w niedzielę o godz. 17.00 a w tygodniu o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana
i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4.    W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

5.    W sobotę 13 maja o godz. 11.00 w naszej świątyni będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

6.    W sobotę, 13 maja, o godz. 13.00 w imieniu organizatorów zapraszam na Mszę św. i marsz poświęcony pamięci rotmistrza Pileckiego.

7.    Dzieci, które przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w ubiegłym roku zapraszam na Mszę dziękczynną w następną niedzielę, 14 maja o godz. 17.00.

8.    W następną niedzielę członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas będą po Mszach św. zbierali do puszek ofiary na obiady dla dzieci ze SP nr 2.