XVI Niedziela Zwykła, 2017-07-23

Ogłoszenia

1.    W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

2.    Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego będziemy modlili się o roztropne wykorzystywanie pojazdów. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

3.    W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

4.    W środę po Mszy św. odprawianej o godz. 17.30 zapraszam na cotygodniowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

5.    W tym tygodniu usunęliśmy farbę z ołtarza polowego znajdującego się na zewnątrz świątyni we wnęce od strony parkingu. Na ścianach wnęki pojawiło się malowidło. Być może jest to polichromia więc musimy przeprowadzić badanie konserwatorskie a po nim w dalszej części zajmiemy się dokończeniem czyszczenia i konserwacją, podobnie jak ołtarza głównego w świątyni. Dziękuję Panu Janowi Prokopek z firmy Projan, który tę usługę wykonał dla nas po raz kolejny gratisowo.