XVII Niedziela Zwykła, 2017-07-30

Ogłoszenia

1.    Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2.     W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystość wojskowa połączona ze złożeniem kwiatów będzie miała miejsce o godz. 17.00 na pl. Rapackiego przed pomnikiem Ku czci Żołnierzy AK.

3.    W środę po Mszy św. odprawianej o godz. 17.30 zapraszam na cotygodniowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 będzie miało miejsce nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5.    W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6.    Od wtorku, 1 sierpnia, Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.00 i 17.30