XXIV Niedziela Zwykła, 2017-09-17

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj, 17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny, o pomordowanych w obozach i łagrach.

2.    Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

3.    Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

4.    W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 
5.    Dobiegła końca renowacja naszego ołtarza przedsoborowego. Składam serdeczne podziękowanie tym, którzy zaangażowali się w tę renowację. W sposób szczególny dziękuję komendantowi 12 WOG płk Mirosławowi Sowińskiemu, panu Zygmuntowi Radlak, panu Janowi Prokopek, pani Katarzynie i Marii z firmy konserwatorskiej i wszystkim, którzy wspierali nas duchowo i materialnie.

6.    Jest już przygotowana księga intencji na rok następny. Intencje Mszalne na rok 2018 można rezerwować w kancelarii w ciągu tygodnia.

7.    Dzisiaj, 17 września, po Mszy św. odprawianej o godz. 10.30 będzie miało miejsce pierwsze spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.