XXVI Niedziela Zwykła, 2017-10-01

Ogłoszenia

1.    Rozpoczęliśmy miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam na codzienne nabożeństwa różańcowe po Mszach św. odprawianych w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę po Mszy odprawianej o godz. 17.00.

2.    Jest już przygotowana księga intencji na rok następny. Msze św. można zamawiać w godzinach kancelaryjnych oraz w niedzielę po Mszach św. (w miarę możliwości). Prosimy nie przychodzić zamawiać intencji mszalnych przed Mszą św., gdyż wtedy ksiądz spowiada w konfesjonale i jest zbyt mało czasu na wpisanie intencji do księgi.

3.    W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 będzie miało miejsce poświęcenie i wręczenie dzieciom I Komunijnym różańców. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie. Obecność dzieci i rodziców jest obowiązkowa.

4.    W środę po Mszy św. odprawianej o godz. 17.30 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem różańcowym.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza wotywna z nabożeństwem pierwszo piątkowym.

6.    W sobotę, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

7.    Za tydzień pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją” będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich polskich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie miała miejsce w następną niedzielę po Mszach św. Już dzisiaj składamy Bóg zapłać za dar waszego serca.

8.    Zbiórka do puszek na obiady dla dzieci ze SP nr 2 będzie miała miejsce w niedzielę 15 października.