Niedziela Chrystusa Króla, 2017-11-26

Ogłoszenia

1.    Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończy obecny kościelny rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu, nowego roku liturgicznego.

2.    W czwartek będziemy przeżywali święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin biskupa seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3.    W najbliższy piątek będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po Mszy św. wotywnej odprawionej o godz. 17.00.

4.    W piątek w Toruniu będą miały miejsce uroczystości związane ze Świętem Wojsk Rakietowych i Artylerii. Wszystkich sympatyków artylerzystów zapraszamy o godz. 12.00 na uroczystą Mszę św. z udziałem wojska, kompanii honorowej i orkiestry.

5.    Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy coroczną akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas będzie można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła: duże po 12 zł., małe po 6 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec Caritas Ordynariatu Polowego przeznaczy na pomoc najbardziej potrzebującym.

6.    Od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. przy wyjściu ze świątyni członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza rozprowadzają poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone w ½ na kościół a druga połowa zasili fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza. Będzie też możliwość zaopatrzyć się w sianko na wigilijny stół a ofiary składane z tej racji w całości zasilą fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza.

7.    Zgodnie z tradycją od następnej niedzieli przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej zostanie ustawiony kosz daru adwentowego. Zespół charytatywny Caritas dzięki tym darom przygotuje na święta paczki dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o składanie do kosza produktów z dłuższym terminem przydatności do spożycia. Już dzisiaj składamy Bóg zapłać za dar serca.

8.    W następną niedzielę członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza będą po Mszach św. zbierali do puszek ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.