I Niedziela Adwentu, 2017-12-03

Ogłoszenia

1.    Dziś, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Msze św. roratnie będą odprawiane w środy o godz. 17.30 i w soboty o godz. 17.00.

2.    W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Podczas Mszy św. odprawianej o godz. 17.30 dzieci pierwszkomunijne otrzymają modlitewniki. Po Mszy będzie miało miejsce spotkanie z dziećmi i rodzicami.

3.    Zgodnie z tradycją przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej został ustawiony kosz daru adwentowego. Zespół charytatywny dzięki tym darom przygotuje na Święta Bożego Narodzenia paczki dla najbardziej potrzebujących. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca.

4.    W dniu dzisiejszym członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza po Mszach św. zbierają do puszek ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wsparcie tego misyjnego dzieła.

5.    W następną niedzielę członkowie parafialnego Caritas będą po Mszach św. zbierali do puszek ofiary przeznaczone na obiady dla dzieci ze SP nr 2.

6.    Uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu nastąpi w dniu 10 grudnia br. (niedziela), o godz. 12.00.