III Niedziela Adwentu, 2017-12-17

Ogłoszenia

1.    Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2.    Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu oraz tylko na niedzielę.

3.    Wydawanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących będzie miało miejsce we wtorek, 19 grudnia, w godz. od 13 do 16. W imieniu zespołu charytatywnego Caritas i swoim pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać za dar kosza adwentowego. Udało się przygotować prawie 100 paczek, które wspomogą potrzebujących. Bóg zapłać również pani Jagodzie Kujawie i członkom Caritas, którzy przygotowują i będą wydawać te dary.

4.    We wtorek, 19 grudnia, o godz.19.00 zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Kolęd „Kolędy dla Ducha" dedykowany pamięci Stanisława Duszyńskiego z racji 12 rocznicy śmierci, założyciela fundacji prowadzącej działalność na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych.

5.    W następną niedzielę, 24 grudnia, w związku z przypadającą w tym dniu wigilią i pasterką nie będzie Mszy św. o godz. 17. Zapraszamy w tym dniu na pasterkę o godz. 24.00.

6.    Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24 grudnia, na poniedziałek, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy, której niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ew. wg św. Łk.), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7.    Jak widzimy jest już przygotowywana szopka. Jeżeli koś chciałby ją upiększyć kwiatem nazywanym gwiazdą betlejemską to już z góry za ten dar dziękujemy. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć ofiarą to można ją złożyć do metalowej skarbonki znajdującej się przy szopce. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.