IV Niedziela Zwykła, 2018-01-28

Ogłoszenia

1.    Przypominamy, że od najbliższego czwartku, 01 lutego, Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.00 i 17.30

2.    W najbliższy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00 Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i opatrzności sobie nieustannie przypominać.

3.    Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą naszym wsparciem na klasztory i domy zakonne.

4.    Dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na Mszy św. w piątek o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjno-przygotowawcze.

5.    W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. W piątek po Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszopiątkowe.

6.    W najbliższy piątek żołnierze służby przygotowawczej do NSR będą składali przysięgę wojskową dlatego w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy ich do wspólnej modlitwy o szczęśliwą służbę a od godz. 16.30 można będzie przystąpić do sakramentu pokuty.