I Niedziela Wielkiego Postu, 2018-02-18

Ogłoszenia, rekolekcje

1.    Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Codziennie 15 minut przed pierwszą mszą jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

2.    W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej, które jest odprawiane w piątki o godz. 16.15. oraz na Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. odprawianej o godz. 17.00.

3.    Przypominam, że za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4.    W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy w naszej świątyni rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Krzysztof Porosło – doktorant teologii dogmatycznej.  Rekolekcje będziemy przeżywali jeszcze jutro i we wtorek. Msze św. w te dni są odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. We wtorek, podczas mszy porannej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa chorych a podczas wieczornej obrzęd błogosławieństwa małżonków. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek 20 minut przed mszami św. Ofiary składane podczas mszy św. w poniedziałek i we wtorek będą tradycyjnie wyrazem naszego podziękowania dla księdza rekolekcjonisty.

5.    W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6.    Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – członkowie liturgicznej służby ołtarza będą zbierać ofiary do specjalnie przygotowanych puszek.