V Niedziela Wielkanocy, 2018-04-29

Ogłoszenia

1.    W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Po wieczornych Mszach św. zapraszam na nabożeństwo majowe.

2.    W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, jest to jednocześnie Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Porządek Mszy św. w naszej świątyni będzie niedzielny.

3.    03 maja o godz. 12.00 na Rynku Staromiejskim zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Toruńskiej a po niej o godz. 13.15 rozpocznie się uroczystość wojskowa.

4.    W piątek będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. odprawianej o godz. 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszo piątkowym.

5.    Dla dobra duchowego wiernych Ordynariatu Polowego, na mocy kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego Biskup Polowy Józef Guzdek udziela wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego w Polsce dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 4 maja 2018 roku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6.    W dniach od 30 kwietnia do 03 maja (od poniedziałku do czwartku) kancelaria parafialna będzie nieczynna.