Niedziela Zesłania Ducha św, 2018-05-20

Ogłoszenia

1.    Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2.    Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3.    Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Jutro będziemy przeżywali święto Maryi Matki Kościoła. Na Msze św. zapraszamy o godz. 17.00 i 17.30

4.    W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte są odprawiane o godz. 17.00 i 17.30.

5.    W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6.    Codziennie po wieczornych Mszach św. gromadzimy się na nabożeństwie majowym. W związku z tym, że w najbliższą sobotę są śluby o godz. 17 i 18, nabożeństwa majowego w tym dniu nie będzie.

7.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8.    W następną niedzielę w naszej świątyni będzie gościła młodzież z projektu Kirgistan. Przed błogosławieństwem powiedzą kilka słów o tym projekcie a po Mszy św. będą do puszek zbierali ofiary na wsparcie tego projektu.

9.    Od jutra zmienione zostają terminy pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 18 do 18.30. W piątki, soboty, niedziele i uroczystości przypadające w tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.