IX Niedziela Zwykła, 2018-06-03

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszach św. członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza będą zbierali do puszek ofiary przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2.    W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią w niedziele po Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 a w tygodniu po Mszy św. odprawianej o godz. 17.30.

3.    W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 17.00 i 17.30. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    W następną niedzielę członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas będą po Mszach św. zbierali do puszek ofiary na obiady dla dzieci ze SP nr2.