II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2022-03-13

  1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu, będzie dla nas okazją do nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas i staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku, druga niedziela Wielkiego Postu – to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje około dwóch tysięcy polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dziś można wesprzeć ich działalność – ofiarą „do puszki” – przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za Waszą ofiarność i zaangażowanie w dzieło misyjne Kościoła.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16:15, natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo wielkopostne – Gorzkie Żale.
  4. Za tydzień w niedzielę – /20 marca/ – będziemy przeżywali wielkopostny – rekolekcyjny dzień skupienia. Poprowadzi go: ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK. Otoczmy księdza Profesora modlitwą i zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli jeszcze bardziej duchowo, przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  5. Za tydzień w niedzielę – /20 marca/ – po Mszy Świętej o godz. 12:00, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na spotkanie zapraszamy wyłącznie samych rodziców.
  6. Caritas działający przy naszej parafii, zwraca się do wszystkich z prośbą o produkty żywnościowe z długim terminem ważności, które mają posłużyć do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących. Tradycyjnie, produkty będzie można składać do specjalnie przygotowanego kosza, który od poniedziałku /14 marca/ będzie wystawiony przy wizerunku MB Ostrobramskiej. Prosimy, aby produkty składać do niedzieli /3 kwietnia/ wyłącznie.
  7. Cały Kościół, naszą Ojczyznę, sprawę pokoju na Ukrainie, wszystkie służby mundurowe, naszą parafię i nasze rodziny, oddajmy w opiekę Matce Bożej – Królowej Polski. Pod Twoją obronę…