SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2026-05-10

  1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo fatimskie w naszym kościele Msza św. codziennie o godz. 17:00 a po niej nabożeństwo majowe.
  3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
  4. Natomiast w sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kurs budowy hiszpańskich szopek bożonarodzeniowych. Warsztaty są bezpłatne i będą prowadzone w budynku Centrum Dialogu im. Jana Pawła II na palcu bł. Stefana Frelichowskiego 1. Warsztaty poprowadzą doświadczeni szopkarze z Bractwa Toruńskich Balenistów. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja. Szczegóły zapisów w zakrystii po Mszy św.
  6. Za tydzień 17 maja o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się koncert Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat niepodległości” w programie koncertu nie tylko najpiękniejsze polskie piosenki historyczne czy przeboje z filmów „Pan Wołodyjowski” i „Prawo i pięść”, ale także stare hymny i pieśni religijne. Wstęp wolny.
  7. W przyszłą niedzielę, 17 maja, będziemy celebrowali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Parafianom i gościom, oraz sympatykom Kościoła Garnizonowego, życzymy błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej świątyni garnizonowej. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.