Boże Narodzenie, 2018-12-25

Ogłoszenia

1.    Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, msze św. są odprawiane według niedzielnego porządku. W środę, w drugi dzień świąt, będziemy przeżywali święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą jutro wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

2.    Serdeczne Bóg zapłać składam ks. prof. dr. hab. Piotrowi Roszakowi – Prodziekanowi Wydziału Teologicznego UMK oraz ks. por dr. hab. Dariuszowi Iwańskiemu – Adiunktowi Wydziału Teologicznego UMK a także ks. Wojciechowi Skolmowskiemu – Kanclerzowi Kurii Diecezji Toruńskiej za pomoc i posługę duszpasterską w naszej garnizonowej świątyni.

3.    Pragnę serdecznie podziękować wszystkim wspierającym naszą parafię i parafialną Caritas. W tym roku dzięki sponsorom i darom składanym do kosza wielkopostnego i adwentowego zostało przygotowanych i wydanych ok. 300 paczek żywnościowych na święta wielkanocne i Bożego Narodzenia. Wydajemy ok. 500 czekolad dla dzieci z okazji Wielkanocy i świąt BN, dostarczyliśmy też słodycze dla dzieci ze SP nr 2. Z comiesięcznych zbiórek opłacamy obiady dla 10 dzieci ze SP nr2 oraz dzięki różnym instytucjom, co miesiąc dla 45 osób wydawana jest żywność co ogółem w ciągu roku stanowi ok. 12,5 tony żywności. W sposób szczególny pragnę podziękować sponsorom i ofiarodawcom: p. Annie i Dariuszowi, p. Katarzynie Lewandowskiej, p. Stanisławowi Damięckiemu, p. Celinie i Wiesławowi Wiśniewskim, p. Bożenie i Janowi Korzybskim, p. Ewie i Stanisławowi Jędzura, p. Ilonie, p. Brygidzie, p. Janinie, p. Jolancie, p. Paulinie, oraz p. Jagodzie i Zdzisławowi Kujawa. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli i wspierają naszą świątynię i parafialną Caritas.

4.    Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej i dekorację kościoła. W sposób szczególny dziękuję: p. Stanisławowi Sawina z Grzybna wraz z rodziną (budowa szopki), p. Bartoszowi Bazela - Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz p. Mariuszowi Heidinger – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gniewkowo (wszystkie choinki), p. Alicji Gryglewicz i p. Jakubowi Kalinowskiemu oraz pracownikom z 12 WOG (oświetlenia i dekoracja wnętrza szopki).

5.    Bóg zapłać za oprawę muzyczną każdej liturgii p. Marianowi oraz naszemu zespołowi wokalno-instrumentalnemu. Dziękuję naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza za całoroczną posługę przy ołtarzu.

6.    W związku z okresem świątecznym i noworocznym kancelaria parafialna będzie nieczynna do 01 stycznia włącznie. W sprawach pilnych proszę podejść po mszy św. do zakrystii.

7.    Niech te święta dla wszystkich drogich parafian, gości i sympatyków naszej świątyni będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.