VIII Niedziela Zwykła, 2019-03-03

Ogłoszenia

1.    W środę 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia w naszej świątyni z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.

2.    Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia bez górnej granicy wieku w ten dzień, jak i wszystkie piątki roku, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ilościowy obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.

3.    Od Środy Popielcowej przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej będzie ustawiony kosz wielkopostny, do którego można przynosić produkty, z których członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas przygotują paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za ten dar Waszego serca.

4.    W piątki Wielkiego Postu – Droga krzyżowa będzie odprawiana o godz. 16.15. a w niedziele Wielkiego Postu po mszy św. odprawianej o godz. 17.00 – będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkich żali. Gorąco zachęcam do licznego udziału w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5.    W następną niedzielę członkowie zespołu charytatywnego Caritas po Mszach św. będą zbierać do puszek ofiary przeznaczone na obiady dla dzieci ze SP nr 2.