III Niedziela Wielkiego Postu, 2019-03-24

Ogłoszenia

1.    W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. z homilią zostanie odprawiona o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 17.30.

2.    Droga krzyżowa jest odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. a w niedziele Wielkiego Postu po mszy św. odprawianej o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie żale. Gorąco zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

3.    W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej świątyni trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Wojciech Skolmowski kanclerz kurii diecezji toruńskiej. Program rekolekcji jest już umieszczony w tablicy ogłoszeń i zostanie podany w ogłoszeniach w następną niedzielę.

4.    Na prośbę Dziekana Korpusu Szeregowych Biskup Polowy wyraził zgodę na przeprowadzenie w dniu 31 marca br. zbiórki do puszek na pomoc żołnierzowi z 2 Ośrodka Radiotelegraficznego w Przasnyszu choremu na Stwardnienie Zanikowe Boczne. W następną niedzielę żołnierze wolontariusze z toruńskiego CSAiU będą po mszach św. odprawianych o godz. 9.00; 10.30 i 12.00 zbierali do puszek ofiary na tę pomoc.

5.    W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki na czas letni. Wskazówkę zegarka przysuwamy o 1 godzinę do przodu.