V Niedziela Wielkiego Postu, 2019-04-07

Ogłoszenia

1.    W najbliższy piątek o godz. 17.00, z naszej garnizonowej świątyni, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji toruńskiej ks. bpa Wiesława Śmigla, wyruszymy w Drogę krzyżową ulicami miasta Torunia, która zakończy się w toruńskiej katedrze.

2.    Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa palm.

3.    Jutro zaczynamy przygotowywanie dekoracji Grobu Pańskiego. Zwracamy się z prośbą o pomoc od następnej niedzieli, w udekorowaniu kwiatami. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

4.    W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.15, a Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. odprawianej o godz. 17.00.

5.    Na tablicy informacyjnej w przedsionku kościoła jest już umieszczona agenda dotycząca Triduum Paschalnego i Wielkanocy.

6.    Jeszcze raz proszę, aby spowiedzi świątecznej nie odkładać na ostatnią chwilę.

7.    Gdyby ktoś z dzieci chciał dołączyć do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w kościele w najbliższą sobotę o godz. 11.00.

8.    W następną niedzielę członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas będą po mszach św. zbierali do puszek ofiary przeznaczone na zakup obiadów dla dzieci ze SP2.