II Niedziela Wielkanocy, 2019-04-28

Ogłoszenia

1.    Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchody oktawy Wielkanocy. Ta niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

2.    Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa. Bliższe informacje o inicjatywach związanych z Ogólnopolskim Dniem Modlitw za Kierowców w gablocie.

3.    We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

4.    Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiali: w niedziele po mszy św. odprawianej o godz. 17.00 a w tygodniu po mszy św. odprawianej o godz. 17.30.

5.    W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji toruńskiej, zostanie odprawiona na Rynku Staromiejskim o godz. 12.00. O godz. 13.15 rozpocznie się uroczystość wojskowa. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszej świątyni są odprawiane jak w niedzielę.

6.    W dniach od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7.    W następną niedzielę członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza będą po mszach św. zbierali do puszek ofiary przeznaczone na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.