XXII Niedziela Zwykła; 2019-09-01

Ogłoszenia

1.    W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2.    Pierwszy piątek miesiąca, przypadający w tym tygodniu,  przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Msza wotywna z nabożeństwem do NSPJ będzie odprawiona o godz.17.00.

3.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

4.    Dzisiaj, 01 września, o godz. 15.10, w TVP 3 w całym kraju zostanie wyemitowany film pt. „Słudzy Wolności”, który został zrealizowany z okazji 100-rocznicy ustanowienia Biskupstwa Polowego. Serdecznie zachęcam do obejrzenia tego dokumentu.

5.    Rozpoczyna się kolejny rok nauki. W niedzielę, 08 września, w parafii należy dokonać zgłoszenia dzieci z rodzin wojskowych i pracowników wojska chętnych do przyjęcia w naszej garnizonowej świątyni Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w roku 2020. Istnieje możliwość, aby dzieci nie pochodzące z rodzin wojskowych przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w naszej świątyni, ale po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody własnego proboszcza. Spotkanie rodziców będzie miało miejsce 08 września bezpośrednio po mszy św. odprawianej o godz. 12.00.