I Niedziela Adwentu; 2019-12-01

Ogłoszenia

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2.    Msze św. roratnie będą odprawiane w środy o godz. 17.30 i w soboty o godz. 17.00.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca O godz. 17.00 będzie odprawiona msza wotywna z nabożeństwem do NSPJ.

4.    W  przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

5.    Już po raz dwudziesty, za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona w całej Polsce.

6.    Przy wyjściu ze świątyni po mszach św. członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza rozprowadzają pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone w połowie na kościół a druga połowa zasili fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza.

7.    W ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas: duże po 13 zł. i małe po 6 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec Caritas Ordynariatu Polowego przeznaczy na pomoc najbardziej potrzebującym.

8.    Zgodnie z tradycją przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej został ustawiony kosz daru adwentowego. Zespół charytatywny dzięki tym darom przygotuje na Święta Bożego Narodzenia paczki dla najbardziej potrzebujących. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca.

9.    W dniu dzisiejszym członkowie parafialnego Caritas po mszach św. zbierają do puszek ofiary, które będą wsparciem w przygotowaniu świątecznych paczek dla ubogich, które będą wydawane 18 grudnia.