IV Niedziela Wielkiego Postu; 2020-03-22

Ogłoszenia

1.    Dzisiejszą – już czwartą niedzielę Wielkiego Postu – w tradycji Kościoła nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2.    We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.

3.    W najbliższą środę, 25 marca, będziemy przeżywali uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej świątyni są odprawiane o godz. 17.00 i 17.30.

4.    Dziękujemy serdecznie za zrozumienie aktualnej sytuacji, że w świątyni nie może przebywać więcej jak 50 osób i skorzystanie w niedzielę z udzielonej przez biskupów dyspensy. Łączmy się w modlitwie duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

5.    Przypominamy, że zgodnie z decyzją biskupa polowego odwołane w tym okresie są również nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali i do MB Nieustającej Pomocy.

6.    W nocy z soboty na niedzielę 29 marca będziemy przechodzili na czas letni i zegarki przestawiamy o 1 godzinę do przodu.

Aktualizacja ogłoszenia:

Od 25 marca, decyzją władz państwowych, w świątyni jednocześnie nie może przebywać więcej jak 5 osób, dlatego należy liczyć się z utrudnionym wejściem do kościoła na mszę św i na prywatną adorację. Postarajmy się nie blokować miejsa tym, którzy mają zarezerwowaną intencję modlitewną.