XIII Niedziela Zwykła; 2020-06-28

Ogłoszenia

1.    Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2.    Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 17.30 a po niej nabożeństwo do NSPJ.

4.    W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

5.    Przypominamy, że w miesiącu lipcu msze św. w dni powszednie odprawiane są tylko o godz. 17.30.

6.    Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek przebywania w maseczkach zasłaniających usta i nos, należy również pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości. Własnym nieodpowiedzialnym postępowaniem nie doprowadzajmy do tego, żeby ktoś inny obok nas nie poczuł się niekomfortowo.