XXIV Niedziela Zwykła; 2020-09-13

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

2.    W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. są odprawiane jak w dzień powszedni.

3.    W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym w najbliższy wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

4.    W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie, o pomordowanych w obozach i sowieckich łagrach.

5.    Jest już przygotowana księga intencji na rok 2021. Intencje mszalne na rok następny można na razie rezerwować tylko w kancelarii, która jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 18.00 do 18.30.

6.    10 kwietnia, w Wielki Piątek, z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie można było sprawować liturgii z udziałem wiernych a w ten dzień tradycyjnie składane ofiary przeznaczamy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tę zbiórkę przesunięto na dzień dzisiejszy dlatego przy głównym wyjściu ze świątyni oraz przy bocznym w pobliżu kraty są oznakowane puszki do których możemy złożyć ofiarę na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.    Dzieci I komunijne gromadzą się w świątyni w ramach białego tygodnia do piątku na mszy św. odprawianej o godz. 17.30.