XXV Niedziela Zwykła; 2020-09-20

Ogłoszenia

1.    Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów i pamiętajmy, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

2.    W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3.    Rozpoczął się kolejny rok nauki. W niedzielę, 27 września, w parafii należy dokonać zgłoszenia dzieci z rodzin wojskowych i pracowników wojska chętnych do przyjęcia w naszej garnizonowej świątyni Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w roku 2021. Uroczystość ta jest planowana na 9 maja 2021 roku o godz. 12.00. Spotkanie organizacyjne rodziców będzie miało miejsce w następną niedzielę, 27 września, bezpośrednio po mszy św. odprawianej o godz. 12.00.

4.    Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zwraca się z apelem o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji, którzy ucierpieli w pożarze obozu dla uchodźców,  poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek w niedzielę 27 września 2020 r., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Jeżeli ktoś będzie chciał wesprzeć ten cel w następną niedzielę przy wyjściach ze świątyni będą ustawione puszki, do których można będzie złożyć ofiarę.