XXVI Niedziela Zwykła; 2020-09-27

Ogłoszenia

1.    Dzisiejsza niedziela w Kościele to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru.

2.    We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3.    W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po ostatniej wieczornej mszy św.: w niedzielę o godz. 17.00, w tygodniu o godz. 17.30.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00.

5.    29 czerwca, w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła,  tradycyjnie naszymi ofiarami wspieramy Stolicę Apostolską. Ze względu na pandemię zbiórka ta została przeniesiona na niedzielę, 4 października. Aby wesprzeć ten cel w następną niedzielę przy wyjściach ze świątyni będą ustawione puszki, do których można będzie złożyć ofiarę.

6.    W tym tygodniu w środę i w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7.    Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zwróciła się z apelem o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji, którzy ucierpieli w pożarze obozu dla uchodźców poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek w dniu dzisiejszym. Jeżeli ktoś zechce wesprzeć ten cel przy wyjściach ze świątyni są ustawione puszki, do których można złożyć ofiarę.

8.    Mając na uwadze coraz większą dobową liczbę zakażeń na koronawirusa i zgonów z tego powodu przypominamy, że osoby przebywające w świątyni mają obowiązek zasłaniać usta oraz nos. Komunię św. w pierwszej kolejności udzielamy na rękę.

9.    Po mszy św. odprawianej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które w roku następnym przystąpią w naszej świątyni do sakramentu Pierwszej komunii św.