XXVII Niedziela Zwykła; 2020-10-04

Ogłoszenia

1.    Rozpoczęliśmy miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe po mszach św. odprawianych w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę po mszy odprawianej o godz. 17.00. W październiku nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.

2.    Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków z jednoczesnym pobożnym odmówieniem cząstki różańca św., w sposób ciągły.

3.    W następną niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz Kościoła w Polsce. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Aby wesprzeć ten cel w następną niedzielę przy wyjściach ze świątyni będą oznakowane puszki, do których można będzie złożyć ofiary, które są wsparciem dla uzdolnionej młodzieży z biedniejszych rodzin.

4.    W następną niedzielę podczas Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 zostaną pobłogosławione różańce i wręczone dzieciom pierwszo komunijnym.

5.    29 czerwca, w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła,  tradycyjnie naszymi ofiarami wspieramy Stolicę Apostolską. Ze względu na pandemię zbiórka ta została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę. Przy wyjściach ze świątyni znajdują się oznakowane puszki, do których można złożyć ofiarę, aby wesprzeć ten cel.