XXVIII Niedziela Zwykła; 2020-10-11

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Przy wyjściach ze świątyni są oznakowane puszki, do których można złożyć ofiary. Polecam tę zbiórkę Państwa życzliwości.

2.    W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

3.    Przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyłożone są już listopadowe karty wypominkowe, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych i składać je do drewnianej skrzyni, na której te karty w tej chwili się znajdują. Za polecanych zmarłych zostanie odprawiona msza św. 1 listopada o godz. 12.00 oraz będziemy modlili się w kolejne niedziele listopada ok. 10 -15 minut przed mszami św. Proszę czytelnie wypisać imiona i nazwiska polecanych zmarłych oraz godzinę mszy św. niedzielnej, przed którą mają być wspominani.

4.    W następną niedzielę w kościołach w Polsce będzie miało miejsce liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. oraz przystępujących do eucharystii.

5.    Przypominam, że zgodnie z nakazem sanepidu w świątyni mamy obowiązek przebywać w maseczkach lub przyłbicach zasłaniających usta i nos. Komunię św. w pierwszej kolejności udzielamy na rękę a następnie dla osób przyjmujących ją do ust.

6.    Dzisiaj podczas Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 zostaną pobłogosławione różańce i wręczone dzieciom pierwszo komunijnym.