XXIX Niedziela Zwykła; 2020-10-18

Ogłoszenia

1.    Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzisiejsza taca zostanie przekazana na cele misyjne kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.    W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie szczególnie w tych trudnym epidemicznym czasie.

3.    W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

4.    Przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyłożone są już listopadowe karty wypominkowe, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych i składać je do drewnianej skrzyni, na której te karty w tej chwili się znajdują. Za polecanych zmarłych zostanie odprawiona msza św. 01 listopada o godz. 12.00 oraz będziemy modlili się w kolejne niedziele listopada ok. 10 -15 minut przed mszami św. Proszę czytelnie wypisać imiona i nazwiska polecanych zmarłych oraz godzinę mszy św. niedzielnej, przed którą mają być wspominani.

5.    W dniu dzisiejszym w kościołach w Polsce miało mieć miejsce liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. oraz przystępujących do eucharystii. Zostało ono odwołane z powodu obostrzeń epidemicznych.

6.    Informujemy, że zgodnie z decyzją władz państwowych w świątyni może przebywać na modlitwie 1 osoba na 7m2 całkowitej powierzchni kościoła, która u nas wynosi 1283m2. Oznacza to, że w naszej świątyni może przebywać na modlitwie w jednym czasie maksymalnie 183 osoby. Przy obecnych ograniczeniach nie ma potrzeby wyznaczania miejsc do siedzenia. Sami pamiętajmy o zachowaniu dystansu jeżeli obok nas nie znajduje ktoś z rodziny. Należy pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz o zachowaniu odpowiedniego dystansu podczas przystępowania do komunii św.

7.    W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i powtórnym wprowadzeniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach biskup polowy udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Dyspensa obowiązuje aż do odwołania. Takiej samej dyspensy w stosunku do wiernych przebywających na terenie diecezji toruńskiej udzielił biskup toruński.