Wszystkich Świętych; 2020-11-01

Ogłoszenia

1.    W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

2.    Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. W dniu jutrzejszym msza św. z homilią w naszej świątyni będzie odprawiona tylko o godz. 17.00.

3.    W listopadzie za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, odmawiając np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 17.00.

5.    Od niedzieli 08 listopada ok. 5 minut przed listopadowymi niedzielnymi mszami św. będziemy modlili się w intencji zmarłych, których polecamy w tegorocznych listopadowych wypominkach. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 w ich intencji zostanie odprawiona msza św.

6.    W związku z zamkniętymi cmentarzami, w dniu dzisiejszym nie będzie procesji na dawnym cmentarzu wojskowym.

7.    W następną niedzielę z międzynarodową organizacją katolicką Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy przeżywali XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszymi ofiarami wesprzemy Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej. Przy wyjściach ze świątyni będą ustawione oznakowane puszki, do których będziemy mogli złożyć ofiary, które zostaną przekazane na ten cel. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.