XXXII Niedziela Zwykła; 2020-11-08

Ogłoszenia

1.    Obchodzimy dzisiaj XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W dniu dzisiejszym naszymi ofiarami wesprzemy Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej. Przy wyjściu ze świątyni są oznakowane puszki, do których można składać ofiary, które zostaną przekazane na ten cel. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2.    W środę, 11 listopada, będziemy przeżywali 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz miejskich i wojewódzkich  zostanie odprawiona w naszej garnizonowej świątyni o godz. 10.30. Mszy św. będzie przewodniczył ordynariusz diecezji toruńskiej bp Wiesław Śmigiel. W związku z pandemią, w tym roku nie będzie uroczystego przemarszu pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z powodu istniejącego ograniczenia do 1 osoby na 15m2 powierzchni, do dnia 29 listopada, w liturgii w naszej świątyni może uczestniczyć w tym samym czasie 85 osób. Proszę liczyć się z tym, że będą trudności z wejściem do świątyni na mszę św. w intencji Ojczyzny, dlatego msza św. będzie również transmitowana przez telewizję TVP Toruń.

3.    Proszę pamiętać o obowiązku zasłaniania w świątyni ust i nosa. Proszę również zajmować miejsca w świątyni według schematu umieszczonego przy drzwiach wejściowych zachowując dystans od osób, które nie są członkami rodziny.