III Niedziela Adwentu; 2020-12-13

Ogłoszenia

1.    Wydawanie żywnościowych paczek świątecznych, dla najbardziej potrzebujących, będzie miało miejsce w tym tygodniu. Dzisiaj ostatni dzień, w którym możemy złożyć swój dar do kosza adwentowego. W imieniu zespołu charytatywnego Caritas i swoim pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim sponsorom oraz składającym dary do kosza adwentowego. Udało się przygotować wiele paczek, które wspomogą potrzebujących. Bóg zapłać również panu Zdzisławowi Kujawie i członkom parafialnej Caritas, którzy przygotowują i będą te dary wydawać.

2.    W sobotę, 19 grudnia, o godz.19.00 członkowie Fundacji Ducha organizują w naszej świątyni tradycyjny koncert kolęd „Kolędy dla Ducha" dedykowany pamięci Stanisława Duszyńskiego, założyciela fundacji prowadzącej działalność na rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych, z racji 15 rocznicy jego śmierci. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne koncert będzie transmitowany przez internet bez możliwości wstępu do świątyni. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/212213743840644/

3.    W tym tygodniu rozpoczynamy budowę szopki bożonarodzeniowej. Jeżeli koś chciałby ją upiększyć w następną niedzielę kwiatem nazywanym gwiazdą betlejemską to już z góry za ten dar dziękujemy.

4.    Przy wyjściu ze świątyni po mszach św. członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają pobłogosławione opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać za składane ofiary.

5.    W dniu dzisiejszym wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Prezes IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W akcji może wziąć udział każdy zapalając w oknie dzisiaj, 13 grudnia o godz. 19:30, świeczkę – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego.

6.    Wizyta duszpasterska w rodzinach wojskowych zwana kolędą, na przełomie roku 2020/2021, nie odbędzie się z powodu zagrożenia wirusowego.