IV Niedziela Adwentu; 2020-12-20

Ogłoszenia

1.    Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli mszy świętej sprawowanej o północy z czwartku na piątek. Podczas wigilii zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pamiętajmy o nałożonych ograniczeniach w świątyniach oraz podczas świątecznych spotkań związanych z epidemią wirusa.

2.    Mając na uwadze spotkania wigilijne w czwartek nie będzie mszy św. popołudniowych.

3.    Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt są odprawiane według porządku niedzielnego.

4.    W związku z okresem świątecznym i noworocznym kancelaria parafialna będzie nieczynna w wigilię oraz od 28 do 31 grudnia. W sprawach intencji mszalnych proszę w tym okresie podejść do zakrystii bezpośrednio po mszy św. lub 15 minut przed mszą.

5.    Jak widzimy jest już przygotowana szopka. Wszystkim, którzy przynieśli kwiaty do dekoracji składam serdeczne Bóg zapłać.

6.    Jeszcze dzisiaj przy wyjściu ze świątyni można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.