Narodzenie Pańskie; 2020-12-25

Ogłoszenia

1.    Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W sobotę, w drugi dzień świąt, będziemy przeżywali święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą jutro wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

2.    W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii i sympatyków naszej świątyni. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień.

3.    Za pomoc i posługę duszpasterską w naszej garnizonowej świątyni pragnę podziękować: ks. prof. dr. hab. Piotrowi Roszakowi – Prodziekanowi Wydziału Teologicznego UMK, ks. prof. por dr. hab. Dariuszowi Iwańskiemu – Adiunktowi Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr. Wojciechowi Skolmowskiemu – Kanclerzowi Kurii Diecezji Toruńskiej oraz ks. dr. Pawłowi Szczęsnemu – Notariuszowi Kurii Diecezji Toruńskiej. Składam księżom serdeczne Bóg zapłać.

4.    Pragnę podziękować wszystkim wspierającym naszą parafię i parafialną Caritas. W tym roku dzięki sponsorom i darom tyko na święta Bożego Narodzenia (ze względu na pandemię) zostało przygotowanych i wydanych ok. 60 paczek żywnościowych i ok. 30 paczek ze słodyczami. W tym roku wydano 11 ton żywności najbardziej potrzebującym. Z powodu pandemii i bezpieczeństwa w tym roku nie będziemy wydawać da dzieci czekolad. Uczynimy to z okazji Dnia Dziecka (jeżeli nie będzie przeciwwskazań). Dziękujemy za opłacenie paczek żywnościowych p. Dariuszowi oraz za pomoc w wydawaniu: Ewie Jędzura, p. Sylwii Nowakowskiej, Monice Wypierała, Janinie Jędrachowicz oraz p. Zdzisławowi Kujawa. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą świątynię i parafialną Caritas.

5.    Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej i dekorację kościoła: p. Stanisławowi Sawina z Grzybna wraz z rodziną (budowa szopki), p. Bartoszowi Bazela - Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz p. Mariuszowi Heidinger – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gniewkowo (wszystkie choinki), p. Alicji Gryglewicz i p. Jakubowi Kalinowskiemu oraz pracownikom z 12 WOG (dekoracja wnętrza szopki i oświetlenie).

6.    Bóg zapłać za oprawę muzyczną każdej liturgii p. Marianowi oraz naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza za całoroczną posługę przy ołtarzu.

7.    Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, sympatykom i gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.