II Niedziela Zwykła; 2021-01-17

Ogłoszenia

1.    Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

2.    W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. W naszych modlitwach pamiętajmy też o tych, którzy odeszli do Domu Ojca.

3.    29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło silne trzęsienie ziemi. W wyniku kataklizmu zginęło siedem osób, a tysiące zostało pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ordynariat Polowy włączy się w tym dniu do tej szlachetnej inicjatywy poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy Świętej oraz przeprowadzenie w parafiach zbiórki pieniężnej do puszek. W następną niedzielę przy wyjściu ze świątyni można będzie wesprzeć ten cel składając ofiarę do specjalnie oznakowanej puszki.

4.    Od miesiąca lutego ulegną zmianie godziny odprawiania mszy św. w dni powszednie. Będzie odprawiana przez cały rok tylko jedna msza św. o godz. 17.00. Jeżeli ktoś miał zamówioną w lutym mszę św. na godz. 17.30 zostanie ona odprawiona o zarezerwowanej godzinie. Jeżeli ktoś rezerwował intencję mszalną na godz. 17.30 w innych miesiącach proszę o podejście w tygodniu do kancelarii lub w niedzielę po mszy św. do zakrystii. Nie ulegają zmianie godziny mszy św. niedzielnych.

5.    Kancelaria parafialna od miesiąca lutego będzie czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 17.20 do godz. 18.00.