VI Niedziela Zwykła; 2021-02-14

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2.    W środę, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia w naszej świątyni, z obrzędem posypania głów popiołem, będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy. W naszej parafii jest to również wielkopostny dzień rekolekcyjny.

3.    W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły obowiązujący wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. W Środę Popielcową wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, obowiązuje, jak w każdy piątek, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4.    Od Środy Popielcowej przed obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej będzie ustawiony kosz wielkopostny, do którego można będzie przynosić produkty, z których członkowie parafialnego zespołu charytatywnego Caritas przygotują paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za ten dar Waszego serca.

5.    W piątki Wielkiego Postu – Droga krzyżowa będzie odprawiana o godz. 16.15. a w niedziele Wielkiego Postu po mszy św. odprawianej o godz. 17.00 – będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkich żali. Udział w tych nabożeństwach łączy się z uzyskaniem przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6.    Wspominamy dzisiaj św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.