V Niedziela Wielkiego Postu; 2021-03-21

Ogłoszenia

1.    Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2.    Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa palm.

3.    Jutro rozpoczynamy przygotowywanie dekoracji Grobu Pańskiego. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o pomoc w udekorowaniu kwiatami Grobu Pańskiego. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

4.    W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.15 a Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. odprawianej o godz. 17.00.

5.    Proszę, aby spowiedzi świątecznej nie odkładać na ostatnią niedzielę, gdyż może być problem ze skorzystania z niej z powodów logistycznych i sanitarnych. W tygodniu 15 minut przed mszą św. można skorzystać z sakramentu pojednania i praktycznie w te dni jest bardzo mało ludzi, nie ma więc kolejek i zagrożenia epidemicznego.

6.    Dzisiaj ostatni dzień, gdy wystawiony jest kosz wielkopostny. Wszystkim, którzy przynieśli dary składam serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zostaną one wydane potrzebującym. Od jutra prosimy już nie przynosić produktów spożywczych.

7.    W tym roku z powodu epidemii również nie odbędzie się Droga krzyżowa ulicami miasta.