Niedziela Palmowa; 2021-03-28

Ogłoszenia

1.    W Wielki Czwartek o godz. 17.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Po mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja będzie możliwa do godz. 19.00.

2.    W Wielki Piątek o godz. 16.15 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3.    Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się mszy św. Wierni gromadzą się na liturgii Wielkiego Piątku, składającej się z liturgii słowa, adoracji krzyża i komunii św. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Za pobożny udział w adoracji krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie można ucałować krzyża podczas jego adoracji. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja w tym dniu od godz. 15.45 do 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia osoby od 18. do 60. roku życia mogą spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. W tym dniu nie można uzyskać dyspensy od spożywania potraw mięsnych.

4.    Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Proszę koszyczków z pokarmami do błogosławieństwa nie ustawiać na stopniach przed ołtarzem tylko mieć przy sobie zajmując miejsce w ławce.

5.    W Wielką Sobotę  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 13.00 oraz od godz. 16.15 i zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 17.00 liturgią światła. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami (okapnikami), które chronią przed rozlewaniem się wosku na ławkę czy podłogę. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracja do godz. 19.00

6.    Planując dzień spowiedzi prosimy wziąć pod uwagę fakt, że w Wielki Czwartek, Piątek i w Wielką Sobotę wszyscy kapłani będą zaangażowani w celebrację Triduum Paschalnego, więc w czasie liturgii nikt nie będzie spowiadał. W te dni księża będą spowiadali w godz. od 16.30 do 17.00. Do środy do sakramentu pojednania można przystąpić 15 minut przed mszą św.

7.    Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną i mszą św. o godz. 6.00. Procesja będzie miała miejsce tylko w świątyni i z Najświętszym Sakramentem przejdzie tylko kapłan z asystą liturgiczną. Pozostałe Msze św. w tym dniu wg. porządku niedzielnego.

8.    Jak widzimy jest już przygotowana dekoracja Grobu Pańskiego. Zwracam się z prośbą o pomoc w udekorowaniu kwiatami. Jak zwykle liczymy na państwa duże zaangażowanie za co składam serdeczne Bóg zapłać.

9.    W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby wiernych w świątyni proszę liczyć się z utrudnionym wejściem do świątyni. W zależności od dalszych ograniczeń może ulec zmianie podany przed chwilą terminarz świąteczny. Proszę śledzić na bieżąco informacje umieszczanie na internetowej stronie parafii oraz w gablocie w przedsionku kościoła.