XVII Niedziela Zwykła; 2021-07-25

Ogłoszenia

1.    Przypominamy, że w związku z okresem urlopowym, kancelaria parafialna do 12 sierpnia jest czynna tylko we wtorki. W sprawach intencji mszalnych można podejść do zakrystii każdego dnia po mszy św.

2.    16 lipca papież Franciszek mianował arcybiskupem metropolitą białostockim dotychczasowego Ordynariusza Polowego bpa Józefa Guzdka. Do chwili mianowania nowego biskupa polowego tę funkcję będzie pełnił abp Józef Guzdek. Księdza Arcybiskupa obejmujemy naszymi modlitwami.

3.    1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Uroczystość patriotyczna odbędzie się 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 pod Obeliskiem Ku Czci Armii Krajowej (pl. Rapackiego).

4.    Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii podkreślił, że Kościół w Polsce pragnie wesprzeć poszkodowanych modlitwą oraz ofiarą. Przy wyjściu ze świątyni jest oznakowana puszka, do której można złożyć ofiarę na wsparcie tych , którzy ucierpieli w nawałnicach. Fundusze te zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

5.    Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Pamiętajmy o obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

Akt zawierzenia kierowców Matce Bożej Królowej Polski:

Najświętsza Maryjo! Królowo Polski! Ufamy Tobie! Natchnij nas siłą ducha, abyśmy mocni wiarą, nadzieją i miłością trwali przy prawdzie Krzyża i Ewangelii. Matko Jezusa Chrystusa, przez Twoje wstawiennictwo do Twego Syna, prosimy o miłosierdzie dla wszystkich, którzy stracili życie na drogach, pozostawiając ból najbliższym. Maryjo! Pomóż nam zachować wartości, dzięki którym pokolenia Polaków przetrwały w latach niewoli. Maryjo! Matko Miłości, daj łaskę bezpiecznego życia i pełnię radości wszystkim zgromadzonym dzisiaj kierowcom. Maryjo! Oddajemy się Twojemu Miłosierdziu, zawierzamy naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Tobie chwała, cześć i zawierzenie na wieki wieków. Amen.