XIX Niedziela Zwykła; 2021-08-08

Ogłoszenia

1.    Przypominamy, że w związku z okresem urlopowym, kancelaria parafialna do 12 sierpnia jest czynna tylko we wtorek. W sprawach intencji mszalnych można podejść do zakrystii każdego dnia po mszy św.

2.    W następną niedzielę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas mszy św.

3.    Wraz z niedzielnym świętem maryjnym wspominamy 101 rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszej Ojczyźnie i o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Uroczysta msza św. w intencji Wojska i Ojczyzny, pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla z udziałem wojska, władz miejskich i samorządowych, zostanie odprawiona w naszej garnizonowej świątyni w niedzielę o godz. 12.00. Po mszy św., ok. godz. 13.00, wyruszymy na Rynek Nowomiejski gdzie o godz. 13.30 będzie miał miejsce Uroczysty Apel połączony Apelem Pamięci. Ok. godz. 14.25 pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty. O godz. 14.40 na Rynku Nowomiejskim można będzie skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki.