XXI Niedziela Zwykła; 2021-08-22

Ogłoszenia

1.    Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

2.    W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3.    W głównym przedsionku świątyni została zamontowana bezdotykowa kropielnica. Wystarczy podstawić dłoń, nie trzeba niczego dotykać.

4.    W krużgankach od strony torów tramwajowych zostały zamontowane kraty zabezpieczające to miejsce przed niepożądanymi osobami.

5.    W świątyni nadal trwają prace związane z montażem instalacji ppoż. w związku z czym część chóru jest wyłączona z użytku.

6.    Jest już przygotowana księga intencji na rok 2022. Intencje na rok następny można już od jutra zamawiać w kancelarii.