XXIII Niedziela Zwykła; 2021-09-05

Ogłoszenia

1.    W środę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2.    Rozpoczął się okres nauki szkolnej a również czas przygotowania dzieci do sakramentu I Komunii św. Ta uroczystość będzie miała miejsce w naszej świątyni 8 maja 2022 roku o godz. 12.00. Rodziców z rodzin wojskowych i pracowników wojska, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły do tego sakramentu w naszej świątyni zapraszam na spotkanie w następną niedzielę, 12 września, bezpośrednio po mszy św. odprawianej o godz. 12.00. Jeżeli ktoś z sympatyków naszej świątyni a nienależący do rodzin wojskowych lub pracowników wojska chciałby, aby jego dziecko przystąpiło do tego sakramentu w naszej świątyni, musi uzyskać zgodę własnego proboszcza. Takiej zgody nie potrzebują rodziny żołnierzy, emerytów i rencistów wojskowych oraz pracownicy wojska aktualnie pracujący w wojsku.

3.    W następną niedzielę będzie miała miejsce uroczystość beatyfikacji sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będą też miały miejsce transmisje telewizyjne tej uroczystości. Biskupi polscy przypominają, że uczestnictwo w transmisji z mszy św. beatyfikacyjnej nie jest spełnieniem obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Eucharystii.

4.    Biskupi polscy apelują o modlitewne i finansowe wsparcie dla cierpiącego ludu Afganistanu. W dniu dzisiejszym do puszki znajdującej się przy wyjściu ze świątyni można złożyć ofiarę, którą Caritas przeznaczy na wsparcie migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Bóg zapłać za składane ofiary.