XXIV Niedziela Zwykła; 2021-09-12

Ogłoszenia

1.    We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinniśmy pomyśleć nad tym, jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa.

2.    W piątek, 17 września, będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny, za pomordowanych w sowieckich obozach i łagrach.

3.    W sobotę, 18 września, przypada święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

4.    W dniach 12-18 września tegoroczny XI Tydzień Wychowania będzie obchodzony pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Św. Józef jest dla nas, jak to określił św. Jan Paweł II, wcielonym wzorem posłuszeństwa Bogu.

5.    W dniu dzisiejszym ma miejsce uroczystość beatyfikacji sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujmy Bogu za tego wielkiego człowieka kościoła w naszej ojczyźnie.

6.    Dzisiaj, bezpośrednio po mszy św. odprawianej o godz. 12.00 będzie miało miejsce spotkanie rodziców z rodzin wojskowych i pracowników wojska, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły w naszej świątyni w następnym roku do sakramentu I Komunii św.