XXVI Niedziela Zwykła; 2021-09-26

Ogłoszenia

1.    W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie, łączą niebo z ziemią, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

2.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00.

3.    W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będą miały miejsce po wieczornej mszy św. odprawianej o godz. 17.00.

4.    W najbliższą sobotę o godz. 11.30 serdecznie zapraszam do świątyni na mszę św. w int. żołnierzy i pracowników Centrum Szkolenia WOT z okazji otrzymania sztandaru.

5.    W następną niedzielę podczas mszy św. odprawianej o godz. 17.00 zostaną pobłogosławione różańce i wręczone dzieciom pierwszokomunijnym.

6.    W dniu dzisiejszym w kościołach w Polsce ma miejsce coroczne badanie praktyk religijnych wiernych polegające na liczeniu wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do komunii św.