Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; 2021-11-21

Ogłoszenia

1.    Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończy obecny kościelny rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu.

2.    Od następnej niedzieli rozpoczniemy coroczną akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas będzie można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła: duże po 13 zł., małe po 6 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec Caritas Ordynariatu Polowego przeznaczy na pomoc najbardziej potrzebującym.

3.    Od następnej niedzieli po Mszach św. przy wyjściu ze świątyni członkowie Caritas będą rozprowadzali również poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone w ½ na kościół a druga połowa zasili fundusz Caritas naszej parafii.

4.    Zgodnie z tradycją od następnej niedzieli przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej zostanie ustawiony kosz daru adwentowego. Zespół charytatywny Caritas dzięki tym darom przygotuje na święta paczki dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o składanie do kosza produktów z dłuższym terminem przydatności do spożycia. Już dzisiaj składamy Bóg zapłać za dar serca.

5.    W dniu dzisiejszym naszymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć Caritas, który zajmuje się wsparciem migrantów na granicy z Białorusią. Ofiarę można złożyć do oznakowanej okrągłej puszki znajdującej się przy wyjściu ze świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.

6.    W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek. W pozostałych dniach w sprawie mszy św. można podejść do zakrystii bezpośrednio po mszy św.