II Niedziela Adwentu; 2021-12-05

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu, obchodzony jest XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy wspólnoty chrześcijańskie za naszą wschodnią granicą. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do oznakowanej puszki przy głównym wyjściu ze świątyni w ramach zbiórki, która jest prowadzona w całej Polsce.

2.    W ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przy wyjściu ze świątyni, a po wieczornej mszy św. w zakrystii, można nabyć świece Caritas: duże po 13 zł. i małe po 6 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec Caritas Ordynariatu Polowego przeznaczy na pomoc najbardziej potrzebującym.

3.    Przy wyjściu ze świątyni, a wieczorem w zakrystii, po mszach św. członkowie parafialnego Caritas rozprowadzają pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary składane z tej racji będą przeznaczone w połowie na kościół a druga połowa zasili fundusz parafialnej Caritas.

4.    W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku.