III Niedziela Adwentu; 2021-12-12

Ogłoszenia

1.    Wydawanie żywnościowych paczek świątecznych, dla najbardziej potrzebujących, będzie miało miejsce w tym tygodniu. Dzisiaj ostatni dzień, w którym możemy złożyć swój dar do kosza adwentowego. W imieniu zespołu charytatywnego Caritas i swoim pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim sponsorom oraz składającym dary do kosza adwentowego. Udało się przygotować wiele paczek, które wspomogą potrzebujących. Bóg zapłać również panu Zdzisławowi Kujawie i członkom parafialnej Caritas, którzy przygotowują i będą te dary wydawać.

2.    W następną niedzielę, 19 grudnia, o godz.19.00 członkowie Fundacji Ducha organizują w naszej świątyni tradycyjny koncert kolęd „Kolędy dla Ducha" dedykowany pamięci Stanisława Duszyńskiego, założyciela fundacji prowadzącej działalność na rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych, z racji 16 rocznicy jego śmierci. Przychodząc do świątyni na koncert prosimy o zachowanie wszelkich zasad zaleceń sanitarnych związanych z obostrzeniami covidowymi.

3.    Do południa przy wyjściu ze świątyni a po wieczornej mszy św. w zakrystii, członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają pobłogosławione opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać za składane ofiary.

4.    Jutro będziemy wspominali 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

5.    W poniedziałek, 21 grudnia, rozpoczniemy budowę szopki bożonarodzeniowej. Jeżeli koś chciałby ją upiększyć kwiatem nazywanym gwiazdą betlejemską to już z góry za ten dar dziękujemy.