IV Niedziela Adwentu; 2021-12-19

Ogłoszenia

1.    Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli mszy świętej sprawowanej o północy z piątku na sobotę. Podczas wigilii zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pamiętajmy o nałożonych ograniczeniach w świątyniach oraz podczas świątecznych spotkań związanych z epidemią wirusa.

2.    Mając na uwadze spotkania wigilijne w piątek nie będzie mszy św. popołudniowej.

3.    Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt są odprawiane według porządku niedzielnego.

4.    Jutro rozpoczynamy budowę szopki. Wszystkim, którzy przynieśli oraz przyniosą kwiaty do dekoracji składam serdeczne Bóg zapłać.

5.    Jeszcze dzisiaj przy wyjściu ze świątyni oraz w zakrystii można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6.    W dniu dzisiejszym, 19 grudnia, o godz.19.00 członkowie Fundacji Ducha organizują w naszej świątyni tradycyjny koncert kolęd „Kolędy dla Ducha", na który serdecznie zapraszają.

7.    Wizyta duszpasterska w rodzinach wojskowych zwana kolędą, na przełomie roku 2021/2022, nie odbędzie się z powodu zagrożenia covidowego.